• امروز : یکشنبه - ۳ مهر - ۱۴۰۱

لطیفی: مجیدی باید در استقلال بماند

  • کد خبر : 14508
  • 24 شهریور 1400 - 10:56
لطیفی: مجیدی باید در استقلال بماند
پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: «فرهاد مجیدی» باید در استقلال بماند و موفق باشد،اما اگر به هر دلیلی بخواهد برود و یا کنار گذاشته شود دیگر هواداران مربی ایرانی قبول نمی‌کنند و باید یک نام خارجی هدایت این تیم را بر عهده بگیرد.

به گزارش نبض وطن به نقل از ایرنا،«علی لطیفی» سال‌ها پیراهن استقلال را پوشید و برای این تیم گل‌های حساسی را به ثمر رساند، بازیکن سال‌های دور استقلال از فرهاد مجیدی و مدیران این تیم حرف زد، او انتقاداتی مطرح کرد و بر این باور بود مشکلات استقلال مربوط به امروز و دیروز نیست و سال‌هاست این تیم شرایط مساعدی ندارد. متن گفت و گوی او  را در ادامه خواهید خواند.

استقلال به الهلال باخت، نظرتان در این باره چیست؟

متاسفانه به باخت استقلال در این سال‌ها عادت کرده‌ایم؛ عادت کرده‌ایم این تیم در بازی‌های بزرگ شکست بخورد، عادت کرده‌ایم از آسیا بالا بیاید اما در ادامه راه تیم را ضعیف کنند تا شکست بخورد و با این رقابت‌ها وداع کند.

دلیل این اتفاقات چیست؟

یکی از عمده‌ترین مشکلات استقلال به عدم مدیریت در این تیم بر می‌گردد، استقلال با کلکسیونی از مشکلات و حاشیه‌ها به امارات اعزام شد. درگیری‌های فرهاد مجیدی و احمد مددی تمرکز تیم را به هم ریخت. بازیکن قبل از سفر تیم قهر می‌کند و نمی‌رود، می‌دانید این یعنی چی؟

لطیفی: مجیدی باید در استقلال بماند/الهلال را بزرگ کرده بودند

یعنی چی؟

در هیچ کجای دنیا نمی‌بینیم تیمی که می‌خواهد برای بازی مهم برود، چند بازیکن به دلیل مشکلات مالی از سوار شدن به هواپیما خودداری می‌کنند، مگر این مسابقه ملی نبود، مگر هواداران استقلال با الهلال عربستان کری ندارند و این مسابقه برایشان از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخورد نیست؟

استقلال خوب شروع کرد اما پایان بدی مقابل الهلال داشت.

استقلال قبل از اینکه به الهلال ببازد به ترس خود باخت، تا قبل از اینکه دروزاه این تیم باز شود روش بازی خود را تغییر داد، استقلال در مرحله مقدماتی فوتبال هجومی، مالکانه را به نمایش می‌گذاشت اما ترس از الهلال و بزرگ کردن این تیم بیش از حد استرس را به وجود آورد.

الهلال آن تیمی نبود که انتظارش را داشتیم.

الهلال را طوری بزرگ کرده بودند که انگار استقلال با بارسلون یا رئال‌ مادرید بازی دارد، به نظر من الهلال از تیم‌هایی که استقلال در مرحله گروهی به مصاف آنها رفته بود ضعیف‌تر بود.

لطیفی: مجیدی باید در استقلال بماند/الهلال را بزرگ کرده بودند

تغییرات زیاد استقلال در این ناهماهنگی بازیکنان مقصر نبود؟

دقیقا، همین را می‌خواستم بگویم،استقلال نسبت به دو ماه قبل خود تغییرات زیادی داشت و این تغییرات کمر هر تیمی را می‌شکند، یکی از بزرگ‌ترین نقاط قوت پرسپولیس در چند سال گذشته ثبات بوده است، وقتی بازیکنان جدیدی جذب می‌شود، نیاز به زمان است تا هماهنگی صورت بگیرد، در سال‌های اخیر تغییرات مداوم به استقلال ضربات زیادی زده است.

در قهر بازیکنان چه افرادی مقصر هستند.

اینکه بازیکن به خود اجازه می‌دهد سفر تیم را تحریم کند به عوامل مختلف بستگی دارد، مشکل از جایی شروع می‌شود که به بازیکن می‌گویند قرارداد امضا کن در فلان تاریخ پول می‌گیری، به بازیکن قول‌های واهی می‌دهند و وقتی این بدقولی صورت می‌گیرد بازیکن ناراحت می‌شود، البته بازیکن هم مقصر است، اگر بازیکن هر اقدامی می‌خواست انجام بدهد باید پس از بازی با الهلال اعتراض خود را نشان می‌داد.

همه می‌دانستند این بازی حیثیتی بود و در صورت باخت تبعات سنگین به همراه خواهد داشت، این رفتار غیر حرفه‌ای بود هر چند نمی‌توان یک طرفه به قاضی رفت و فقط بازیکن را مقصر اصلی دانست.

چرا انتقادات از احمد مددی به اوج رسیده است؟

من منتقد احمد مددی هستم اما خانه استقلال از پایه ویران است و نمی‌توان او را گوشه رینگ قرار داد و انتقاد کرد، سیستم مدیریتی استقلال در چند سال گذشته معیوب بوده است، نفرات فقط عوض شده‌اند و مدیران جای قبلی‌ها آمده‌اند اما مشکلات نه  تنها تغییر نکرد بلکه بیشتر هم شده است.

لطیفی: مجیدی باید در استقلال بماند/الهلال را بزرگ کرده بودند

استقلال به مدیر جدید نیاز ندارد؟

استقلال در گذشته مدیرانی داشت که دلشان به حال این تیم می‌سوخت و از جیبشان هزینه می‌کردند، آنها چک شخصی به بازیکن می‌دادند تا آنها تمام تمرکز خود را در استقلال بگذارند اما مدت‌هاست که در استقلال از این مدیران دلسوز نداریم و همه به فکر خود هستند و هواداران برایشان اهمیتی ندارد. استقلال مدیرانی را می‌خواهد که این تیم را بشناسند، عاشق باشند، کارنامه موفقی داشته باشند و هواداران آنها را قبول داشته و از وی حمایت کنند نه اینکه برای جدایی‌شان لحظه‌شماری کنند.

 فرهاد مجیدی چقدر در این نتایج مقصر است؟

به طور حتم مجیدی نیز اشتباهاتی داشته و در این نتایج مقصر است. اما عامل اصلی مدیران این تیم بودند. من یک ایرادی از فرهاد مجیدی می‌گیرم.

چه ایرادی؟

در فوتبال امروز این طور نیست که با یک یا دو کمک به مسابقات بروید، فرها مجیدی به مربیان ایرانی اعتماد و یا اعتقاد ندارد، در استقلال کمبود نیروی توانمند کاملا حس می‌شود، من خودم مربی بوده‌ام، در طول ۹۰ دقیقه فشار زیادی روز دوش مربی است و او تمرکز خود را از دست می‌دهد و به افرادی نیاز دارد که به وی مشاوره دهند. وقتی مجیدی حاضر است این همه آسیب ببیند یعنی اعتماد و اعتقاد ندارد. وی سال ها در استقلال حضور داشته و حتما دوستانی داشته که به آنها باور قلبی داشته باشد.

صالح مصطفوی مورد اعتماد فرهاد مجیدی است؟

من به توانایی‌های صالح مصطفوی اعتقاد دارم اما او اسم بزرگی ندارد و در باور هواداران به عنوان آنالیزور مطرح است، استقلال به نام بزرگ نیاز دارد، به کسی که در استقلال بازی کرده باشد و هواداران باورش کنند.

گابریل پین نام بزرگی است، او به تازگی آمده و همه دنیا وی را می‌شناسند.

گابریل پین نامی بزرگ است اما او تازه آمده است و در فرصت کوتاه نمی‌تواند کار خاصی انجام دهد، به نیمکت پرسولیس نگاه کنید، کریم باقری، حمید مطهری، افشین پیروانی و افراد دیگر که کامل هستند و همواره در شرایط حساس به کمک گل‌محمدی می‌آیند.

به نظر شما مجیدی در استقلال بماند یا نه.

من دوست دارم فرهاد مجیدی در استقلال بماند و موفق باشد، اگر او به موفقیت برسد در وهله اول تیم محبوبم موفق می‌شود و دوم اینکه راه برای مربیان جوان باز می‌شود اما اگر به هر دلیلی فرهاد مجیدی بخواهد برود و یا کنار گذاشته شود دیگر هوادار استقلال مربی ایرانی قبول نمی‌کنند و باید یک نام خارجی هدایت این تیم را بر عهده بگیرد.

لطیفی: مجیدی باید در استقلال بماند/الهلال را بزرگ کرده بودند

به مجیدی رو نیمکت استقلال چه نمره‌ای می‌دهید.

اگر بخواهم تمامی جوانب را در نظر بگیرم به او از ۲۰ نمره ۱۵ می‌دهم، او در زمینه کنترل حاشیه‌ها و اختلافات با مدیریت نتوانست خوب عمل کند و این حاشیه‌ها به تیم ضربه زد. او قول داده بود در این فصل یک جام بگیرد و نتوانست این کار را انجام دهد و هواداران ناراحت هستند. البته نقاط مثبتی داشت، در شرایط بد مالی تیم را کنترل کرد، در شرایط بدی آمد و شجاعت به خرج داد، او نه این قدر خوب بود که بخواهیم بگوییم عالی عمل کرد و یا آنقدر ضعیف کار کرد که بگوییم باید برود، مجیدی در این مدت نمره متوسط می‌گیرد.

لینک کوتاه : http://www.nabzevatan.ir/?p=14508

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.

برچسب ها