• امروز : یکشنبه - ۳ مهر - ۱۴۰۱

دعا برای رهایی از کرونا و پایان فراق

  • کد خبر : 15550
  • 09 مهر 1400 - 20:48
دعا برای رهایی از کرونا و پایان فراق
در مهران بوی کربلا به مشام می‌رسد و همه آنچه از حضور پرشور و گسترده زائران در مرز دیده می‌شود تنها و تنها عشق و شوق رسیدن به یار است.

به گزارش نبض وطن به نقل از فارس، زیبایی‌های مسیر پیاده‌روی اربعین از نجف به کربلا را هیچ زبان، قلمی و تصویری یارای انعکاسش را ندارد، مسیری که انسان متحیر از سخاوت عراقی‌ها و عطوفت عاشقان سیدالشهدا (ع) می‌شود.

در این مسیر از هر طعام و نوشیدنی که می‌خواستی برایت فراهم بوده و قدم به قدمش موکبی برپا شده برای استراحت زائران تا خستگی مسیر پیاده‌روی برای زیارت مضجع حسین بن علی (ع) بر تنشان نماند.

تمامی نهادها و بخش‌های دولتی و غیر دولتی عراق این روزها مشغول مهیا سازی شرایط هر چه بهتر برای برگزاری زیارت اربعین امام حسین (ع) بودند و هستند.

مرز مهران هم مانند سال‌های قبل آماده پذیرایی از زوار است؛ ما به مرز رفتیم تا پس از چند روز از حال و هوای مواکب و خدمات رسانی‌های آن باخبر شویم؛ میلیون‌ها زائر اربعین حضرت اباعبدالله الحسین (ع) به رسم هر ساله پا در مسیر پر از معنویت کربلا گذاشته‌اند، زیارتی که هیچ چیز نتوانسته مانع آن شود.

فراق و غربت دو واژه‌ای است که همه‌گیری یک ویروس به ظاهر کوچک، لمس آن را برای عاشقان امام حسین (ع) پررنگ‌تر کرده تصور این دوری به قدری طعم تلخی داشت که حتی با مرور خاطرات اربعین هم شیرین نمی‌شد.

دیگر توان حسرت خوردن نداشتم

یکی از زوار گفت: دیگر توان حسرت خوردن نداشتم بنابراین با تمام قوا آماده سفر به کربلا شدم و با آنکه توانایی پرداخت هزینه هواپیما را نداشتم از مشهد با خانواده‌ام به مرز مهران آمدم تا شاید امام حسین(ع) مرا بطلبد که همین طور هم شد و توانستم به زیارت بروم.

وی افزود: اربعین که از راه می‌رسد چشمان دنیا، متحیر بزرگترین اجتماع بشری تاریخ می‌شود؛ دو سال است که به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی مرز زمینی هر گاه با شرایط خاص و ناگهانی مواجه است که امیدواریم هرچه زودتر شرایط مانند قبل بشود تا همه در این اجتماع شرکت کنند.

این زائر گفت: هیچ عملی جایگزین پیاده‌روی اربعین حسینی نمی‌شود و همه مشتاق حضور در این حماسه عظیم هستیم و امید داریم تا این فراق برای همگان مانند سال‌های قبل به پایان برسد.

دعا برای رهایی از کرونا و پایان فراق 

یکی دیگر از زوار گفت: تنها راه، صبوری و دعا برای مهار کرونا به منظور باز شدن مسیر کربلاست تا افراد مانند قبل بتوانند از مرز به راحتی عبور کنند؛ در سال‌های گذشته میلیون‌‌ها عاشق از ایران در پیاده‌روی اربعین شرکت می‌کردند و خیلی‌ها اکنون دوسال است آرزوی تمام شدن این فراق را دارند.

وی افرود: با وجود آنکه در ابتدا تنها سفر هوایی امکان پذیر بود و شاید آمادگی کافی برای خدمت رسانی به زوار نبود اما بازهم عاشقان امام حسین(ع) توانستن به نحو احسن به زوار رسیدگی کنند.

پخت روزانه سه تا ۱۵ هزار پرس غذا در آشپرخانه‌ی بزرگ سپاه

پورآتشی مسوول موکب قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا در مرز مهران گفت: اینجا تنها آشپرخانه‌‌ بزرگ مرز مهران است و روزانه از سه هزار پرس تا ۱۵ هزار پرس غذا در آن پخت می‌شود.

وی افرود: غذا معمولا قیمه همراه با برنج ایرانی است ما علاوه بر خدمات دهی به کلیه زائرین، نیروهای مسلح و… نیز از ما غذا می‌گیرند. 

این مسوول گفت: هزینه‌های این قرارگاه سازندگی خانم الانیبا توسط سپاه تامین می‌شود و روزانه هر پرس ۲۵ هزار تومان هزینه دارد است. 

وی ادامه داد: این موکب از یکشنبه شب فعالیت خود را شروع کرده؛ ساختمان با این وسعت صرفا مربوط به اربعین نیست و برای راهیان نور در طول سال نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: در این مکان ۵۰ نفر پرسنل فعالیت دارد؛ ۱۰ نفر از پرسنل هم در موکب‌ها هستند؛ مسوول قرارگاه سازندگی به ما دستور داده است که کلیه خریدها از خود مهران و ایلام تامین شود.

درتلاشیم تا خدمات به نحواحسن انجام شود

میثم کهزادی مسوول گروه جهادی رهروان ولایت نیز گفت: در آشپرخانه‌ ما روزانه ۵ هزار پرس غذا پخت می‌شود و در تلاشیم تا خدمات به نحو احسن انجام شود.

وی افزود: ما هرساله به عشق امام حسین به مرز می‌آییم تا به تمامی زوار عشقمان را هدیه دهیم.

وجود ناهماهنگی‌ها در خصوص نحوه عبور

غلامرضا علی محمدی مسوول تامین درمان بسیجیان استان ایلام گفت: ما امسال تفاوت‌هایی در بحث اربعین داشتیم و ناهماهنگی‌هایی در خصوص نحوه عبور از مرز پیش آمد بنابراین در حوزه بهداشت و درمان با مشکلاتی مواجه بودیم.

وی افزود: دو پست اورژانس و یک بیمارستان صحرایی در مرز تشکیل شده و مشکلات داخلی، عفونی و… در آن را پوشش می‌دهیم تجهیزاتی برای بیهوشی، دستگاه‌هایی مانند دستگاه رادیولوژی، و انجام آزمایش را در این مکان‌ها پوشش می‌دهیم.

وی با بیان اینکه خدمات ۲۴ ساعته ارائه می‌شود گفت: از ابتدا تا روز گذشته ده هزار و سیصد و چهل نفر مراجعه کننده داشتیه‌ایم.

از هفت هزار زائر که به کشور ورود داشته تنها ۲ نفر کرونا مثبت بوده‌اند

علی‌محمدی افزود: ۱۵۰ نفر از نیروهای مصلح، ارتش و ناجا در این مکان‌ها وجود دارند و در بحث غربالگری فعالیت می‌کنند؛ از هفت هزار نفر زائر ورودی به کشور دو نفر کرونا مثبت بوده‌اند یعنی چیزی حدود ۲۵ هزارم درصد مثبت بوده است.

وی گفت: خدمات ما هم تا پایان بازگشت زوار ادامه دارد.

قربانی ۷۰ گوسفند در موکب امام رضا(ع)

امیدی مسوول موکب امام رضا (آستان قدس رضوی) گفت: ما در این موکب هر شب ۱۵ گوسفند و از ابتدای خدمت رسانی ۷۰ گوسفند قربانی کرده‌ایم. 

وی افزود: بدون هیچ حمایتی و با دستان خالی با عنایت امام حسین (ع) این اقدامات را انجام داده‌ایم، سفره اربعین سفره‌ای است که بایستی از آن بهره برد.

لینک کوتاه : http://www.nabzevatan.ir/?p=15550

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.

برچسب ها