سردار سلیمانی: تقدیم دهها هزار شهید یک نشان افتخار بر سینه قوم بختیاری است

  • کد خبر : 19514
  • 19 خرداد 1401 - 23:42
سردار سلیمانی: تقدیم دهها هزار شهید یک نشان افتخار بر سینه قوم بختیاری است
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: انقلاب اسلامی با شجاعت اشتباهات خود را تصحیح می‌کند، اگر مشکلی در کشور وجود داشته که متوجه جمهوری اسلامی باشد آن مشکل را پذیرفته و در مسیر مرتفع ساختن آن گام‌های استواری برداشته می‌شود.

به گزارش خبرنگار نبض وطن، سردار غلامرضا سلیمانی شامگاه پنج‌شنبه در یادوراه شهدای بختیاری شهرستان لنجان و گرامیداشت سردار شهید محمدیار خدادادی در فولادشهر اظهار کرد: ملت ایران در بین ملت‌های جهان این افتخار را دارد که در عصر حاضر فرهنگ عاشورا را در مقابل چشمان دنیا بار دیگر به نمایش بگذارد.

وی افزود: در طول ۴۳ سال گذشته مردم ایران عاشورایی به میدان آمده و فرزندان دلیر خود را به میدان فرستاند تا عظمت ایران اسلامی حفظ شود و پرچم جمهوری اسلامی به اهتزاز درآید و امروز این پرچم پرافتخار که با خون هزاران شهید حفظ شده در بین ملت‌های دنیا برافراشته شده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: هرگاه سخن از شهید و شهادت می‌شود باید به این نکته بیندیشیم که جهاد ما در حال حاضر چیست و در ادامه راه شهدا چه ابعادی را در بر می‌گیرد.

وی بیان کرد: ملت ایران از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون هیچگاه به دنبال جنگ نبوده‌اند و همواره به دنبال پرکردن خلأهای دوران ستم‌شاهی بوده‌اند، اما دشمنان ایران اسلامی به خوبی می‌دانستند اگر ملتی در بین ملت‌های دنیا به ویژه دولت‌های مسلمان به الگوی کامل از اداره جامعه، تحت قوانین و مردم سالاری اسلامی مبدل شود، تمام نسخه‌ها و توطئه‌های نظام سلطه بر باد خواهد رفت به کشور ما حمله کرده و وارد جنگ با مردم ایران شدند.

سردار سلیمانی با اشاره به اینکه تجاوز به حقوق ملت ایران از سوی هیچ ملتی پذیرفته نبوده و نخواهد بود، بیان کرد: ما این سوال را در پای میز محاکمه از نظام سلطه خواهیم کرد که ملت ایران به کدام جرم مورد تجاوز واقع شده و هزینه سنگین جنگی هشت ساله را پرداخت کردند، اما با رهبری ولایی و مردمی امام خمینی(ره) این تجاوز سهمگین به یک فرصت تاریخی و گنجینه‌ای تمام نشدنی برای کشور تبدیل شد.

وی خاطرنشان کرد: در دوران قاجار، پهلوی اول و پهلوی دوم زمانی که بیگانگان به ویژه انگلیس، آمریکا و رژیم صهیونیستی هر اقدامی را درون مرزهای ایران انجام می‌دادند، چرا که در آن دوران به ویژه در دوران پهلوی سر سپرده آنان بوده و تابع محض دشمنان ملت ایران بودند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین اظهار کرد: ملت ایران در آن دوران در تنهایی غریبانه گرفتار شده و مجبور بود در صفحاتی از تاریخ کشور در مقابل ظلم و استبداد ایستادگی کند اما با پیروزی انقلاب اسلامی ملت ایران به ملتی یکپارچه و قدرتی وصف‌ناپذیر تبدیل شد تا عامل امید بشیریت باشد و ملت‌های مسلمان بتوانند با الگو گرفتن از این ملت بر قدرت‌های مسلط بر خود غلبه کنند.

وی افزود: این الگوسازی و تولید نرم‌افزارهای گفتمان مقاومت و مردم سالاری دستاورد بسیار بزرگی است که اقوام حاضر در میهن اسلامی و شهدا آن را تولید کردند.

سردار سلیمانی تصریح کرد: خون شهدا امروز شرایطی را ایجاد کرده که نقشه‌های شوم دشمنان علیه ملت ایران با شکست‌های پی در پی و سنگین مواجه شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه قوم بختیاری در دوران انقلاب اسلامی بیشترین حجم فداکاری را در کنار دیگر اقوام ایران در میدان‌های مختلف از خود نشان داد، تصریح کرد: در نقشه شوم دشمنان همه ملت‌ها باید یک بازیگر باشند و هیچ ملتی حق کارگردانی ندارند و اما ملت ایران این قاعده را برهم زد و با پیروزی انقلاب اسلامی دوره‌ای متمایز را از خود به ثبت رساند حال آن که قوم بختیاری‌ها در دوران مختلف با جانفشانی، مقاومت و دفاع از ایران افتخارات بسیاری به نام خود ثبت کرد.

وی عنوان کرد: جامعه بختیاری ده‌ها هزار شهید را تقدیم کشور کرده و در میان آنها فرماندهان و سرداران شهیدی چون سردار شهید خدادادی وجود دارد که در برخی عملیات‌ها نقش کلیدی و محوری داشتند و این برجستگی یک نشان افتخار بر سینه قوم بختیاری است.

سردار سلیمانی با بیان اینکه دشمن در تلاش است حقایق را وارونه جلوه دهد، گفت: دشمن در تلاش است با استفاده از فضای مجازی و رسانه‌های بیگانه که با دلارهای آمریکایی و صهیونیستی و کشورهای سعودی اداره می‌شوند علیه انقلاب اسلامی فعالیت کنند و شاه بیت تلاش این رسانه‌ها این بوده که مردم ایران را از نظام مقدس جمهوری اسلامی ناامید کنند.

وی بیان کرد: دشمنان در تلاش هستند مردم ایران از فرهنگ ایثار و شهادت و راه سرخ عاشورا فاصله گرفته تا شرایطی مهیا شود که همچون دوران پهلوی و قاجار در منطقه حساس غرب آسیا و کشوری که موقعیت راهبری تعیین کننده‌ای در دنیا دارد حکم فرما شوند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه بختیاری‌ها ریشه استواری در دفاع از تشییع، مراجع و ولایت فقیه دارند، گفت: هر زمان علما ملت ایران را دعوت به قیام علیه استکبار کردند، قوم بختیاری داوطلبانه در میدان‌های جهاد و قیام در دفاع از کیان میهن اسلامی بودند. قبل از حکومت پهلوی ارتش دفاعی ایران از نیروهای داوطلب تشکیل می‌شد و اقوام مختلف به میزان استعداد و توانمندی خود نیروهایی را برای دفاع از کشور اعزام می‌کردند و در دوره‌های مختلف افتخارات بزرگی را در مواجه به چنگیزخان مغول، یورش‌های هفت‌گانه تیمور لنگ، در جنگ چالدران و غیره افتخار آفرینی کردند.

وی اظهار کرد :در دوران رضاخان یکی از اقوامی که در برابر او مقاومت‌های جانانه‌ای داشت، عشایر بختیاری بودند و علیمرادن خان بختیاری یکی از شهدا و افتخارات آن دوران به شمار می‌آید و شیرزنی همچون بی بی مریم بختیاری نیز می‌تواند الگویی برای زنان و دختران امروز در برابر دشمنان و در دوره جدید باشد.

سردار سلیمانی تصریح کرد: در حال حاضر جهاد نظامی به جهاد فرهنگی، اقتصادی و جهاد تبیین تبدیل شده است و اگر امروز شهدای ما در قید حیات بودند، تمام نیروی خود را در عرصه جهاد تبیین صرف می‌کردند چرا که جهاد تبیین جلوگیری از تحریف حقایق توسط دشمن است.

وی افزود: دشمن در تلاش است حقایق را تحریف کرده و جای شهید و جلاد را تغییر دهد، جای کسانی که در دوره‌های مختلف به ملت ایران خیانت کرده‌اند و ۱۷ هزار نفر از فرزندان ایران را در عملیات‌های تروریستی به شهادت رساندند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: در دورانی که صدام به ایران حمله نظامی کرد و ملت ایران زیر موشکباران رژیم بعث عراق بودند، گروهک مزدور منافقان در کنار صدام قرار گرفتند و در سال‌های گذشته نیز با دادن اطلاعات غلط به اروپا و آمریکا پرونده هسته‌ای علیه ایران تشکیل دادند و این راه را همچنان ادامه می‌دهند.

وی یادآور شد: فرزندان پهلوی دوم ۳۹ میلیارد دلار از سرمایه‌های ملت ایران را با خود از کشور خارج کردند و به گونه‌ای که بزرگترین اختلاس تاریخ کشور توسط خاندان پهلوی انجام شد و همچنان در دامان بیگانگان در حال زندگی کردن هستند، آیا این حقایق نباید برای نسل جوان بازگو شود؟

سردار سلیمانی عنوان کرد: زمانی که ارتش متفقین به کشور حمله کردند رضاخان دستور داد ارتش ۱۲۵ هزار نفری کشور در برابر آنان مقاومت نکرده و سلاح‌ها را بر زمین بگذارند و نتیجه این تصمیم اشغال کشور و جنایت‌های بسیار در ایران شد.

وی بیان کرد: یکی از جنایت‌های صورت گرفته قتل‌ عام ۱۰ میلیون نفر از مردم ایران به دلیل قحطی بود که ارتش انگلیس به واسطه جمع‌آوری غلات آن را رقم زد و مردم ایران گرفتار بیماری وبا شده و جان خود را از دست دادند آیا این حقایق نباید برای نسل امروز بازگو شود؟ باید سوال کرد چرا دلارهای انگلیس، آمریکا و غیره صرف بیان این حقایق نمی‌شود؟ چرا که این حقایق صفحات دردناکی از تاریخ ملت ایران به شمار می‌آید که به واسطه جنایت‌های آنان رقم خورده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: رهبری ملت ایران توسط امام خمینی (ره) یکی از نوادر تاریخ بشریت انجام گرفت و برای دشمنان بسیار سخت است که چنین شخصیتی برای جهانیان معرفی شود، برای آنان سخت است شخصت رهبر معظم انقلاب به عنوان یکی دیگر از نوادر تاریخ اسلام و تشییع برای جهانیان شناخته شود.

وی عنوان کرد: مقام معظم رهبری به عنوان رهبری که هوشمندانه و عزتمندانه از حقوق و آینده ملت ایران دفاع می‌کند، ترس بزرگی را برای مستکبران ایجاد کرده‌اند و اگر شخصیت ایشان شناخته شوند، جایی برای عرض اندام رهبران دنیا باقی نخواهد ماند و بر همین اساس تمام ظرفیت خود را متوجه این شخصیت‌ها می‌کنند.

سردار سلیمانی گفت: هر یک از ما باید یک جهادگر در عرصه جهاد تبیین باشیم و با دقت و حوصله پاسخ سوالات افرادی که سوال داشته و دچار ابهام هستند را بدهیم، البته این مسئله بدان معنا نیست که ما در درون کشور دچار مشکل نبوده و یا مسئولیت هیچ مشکلی را نمی‌خواهیم بپذیریم.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی با شجاعت اشتباهات خود را تصحیح می‌کند، اظهار کرد: اگر مشکلی در کشور وجود داشته باشد که متوجه جمهوری اسلامی باشد آن مشکل را پذیرفته و در مسیر برطرف ساختن آن گام‌های استواری را برداشته می‌شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: از تجربه اول ملت ایران در استقرار نظام مردم‌سالاری و جمهوری اسلامی به دست آمد و این راه روشن به گونه‌ای است که آینده‌ای بسیار امیدبخش در مقابل ملت ایران قرار می‌دهد.

وی تصریح کرد: همه توطئه‌های دشمن با شکست مواجه شده و انقلاب اسلامی توانسته روند موفقیت را به شکل صعودی طی کند و این در حالی است که فشارهای دشمن در سالیان گذشته در حوزه اقتصادی بوده و حجم سنگینی را به مردم و کشور وارد کرده و همچنان ادامه دارد.

سردار سلیمانی عنوان کرد: دشمنان در کنار جنگ اقتصادی، عملیات گسترده روانی و رسانه‌ای را طراحی کردند که تمرکز آن ناامید کردن جوانان و ملت ایران بوده تا وحدت و همدلی ملت ایران را تحت تأثیر قرار داده و نقشه شوم خود را عملیاتی کند.

وی بیان کرد: دولت مردمی، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ توسط ملت ایران انتخاب و فعالیت خود را آغاز کرد و در تلاش است مشکلات ملت ایران را برطرف کرده، به نیازهای جوانان پاسخ داده، شرایط اقتصادی و تولید را بهبود بخشیده و ارزش پول ملی را افزایش دهد اما دشمن تلاش می‌کند جامعه را ملتهب ساخته تا برنامه‌های دولت اجرایی نشود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: باید دقت کنیم انسجام و همراهی با مسئولان خدمتگزار در حل مشکلات مؤثر بوده تا مشکلات مردم در روند صحیح مدیریت برطرف شود اما تحقق این مهم نیازمند آن بوده که دشمن مجال میدان‌داری پیدا نکند.

لینک کوتاه : http://www.nabzevatan.ir/?p=19514
  • نویسنده : زهرا جعفری

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.