• امروز : یکشنبه - ۳ مهر - ۱۴۰۱

محمدی: اربعین حسینی طلیعه‎ تشکیل تمدن نوین اسلامی است

  • کد خبر : 20359
  • 09 مرداد 1401 - 9:03
محمدی: اربعین حسینی طلیعه‎ تشکیل تمدن نوین اسلامی است
فرماندار شهرستان لنجان گفت: برپایی موکب‌های متعدد با حضور کشورهای مختلف به ویژه جمهوری اسلامی ایران نقش بسزایی را در پویایی و عظمت این مراسم عظیم ایفا می‌کند چراکه وحدت زائرین، روحیه همکاری و همچنین اتکا به نیروی جوانی که از شاخصه‌های تمدن نوین اسلامی است در این راهپیمایی خودنمایی می‌کند.

به گزارش خبرنگار نبض وطن، حمیدرضا محمدی فشارکی در نشست ستاد اربعین شهرستان لنجان با بیان اینکه حماسه عاشورای حسینی جایگاه بسیار والایی را در تحقق ارزش‌های تمدن اسلامی دارد، اظهار کرد: اربعین ریشه و سرآغاز تمدن نوین اسلامی است، و رهبر معظم انقلاب نیز فرمودند راهپیمایی اربعین می‌تواند زمینه‌ساز تحقق نهایی هدف امت اسلامی، یعنی تشکیل تمدن عظیم و نوین اسلامی را رقم بزند.

وی اربعین را حرکتی پربرکت در تداوم نهضت عاشور دانست و افزود: ایجاد نهضت هیچ گاه خود به خود رخ نخواهد داد و نیازمند حرکت مردمی است، و در این میان اربعین حسینی و حضور میلیونی زائران حسینی در راهپیمایی اربعین به عنوان یکی از منابع قدرت نرم اسلام می‌تواند زمینه ساز تحقق تشکیل تمدن اسلامی باشد.

فرماندار شهرستان لنجان با بیان اینکه حجت بسیاری از مسلمانان جهان، امروز سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) است، تصریح کرد: برپایی موکب‌های متعدد با حضور کشورهای مختلف به ویژه جمهوری اسلامی ایران نقش بسزایی را در پویایی و عظمت این مراسم عظیم ایفا می‌کند چراکه وحدت زائرین، روحیه همکاری و همچنین اتکا به نیروی جوانی که از شاخصه‌های تمدن نوین اسلامی است در این راهپیمایی خودنمایی می‌کند.

وی اضافه کرد: طی سال‌های گذشته موکب الشهداء شهرستان لنجان با همکاری فعالان فرهنگی و حمایت مردم شهرستان لنجان باهدف تأمین بخشی از نیازهای زائران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در پیاده‌روی اربعین و استقبال از زائران در کشور عراق در مسیر پیاده‌روی نجف به کربلا اقدام راه اندازی موکب کرده و به خدمت‌رسانی به این زائران مشغول می‌شدند.

محمدی تصریح کرد: براساس تصمیمات اتخاذ شده اربعین امسال نیز شاهد برپایی این موکب در مسیر پیاده‌روی نجف به کربلا خواهیم بود از این رو نیاز است تدابیر لازم درخصوص پشتیبانی از این موکب اتخاذ شود از این رو ستادهای فرعی در شهرهای ۹ گانه شهرستان تشکیل شده و برنامه‌ریزی لازم در این خصوص انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به استقرار صنایع بزرگ در شهرستان لنجان، انتظار بسیار زیادی از این صنایع در راستای تامین نیازهای موکب این شهرستان وجود دارد و برهمین اساس باید با انجام نیازسنجی و اولویت‌بندی نیازها به سمت تامین آنها گام برداشت.

فرماندار شهرستان لنجان با بیان اینکه اصناف برای حفظ اسلام و انقلاب اسلامی هیچگاه دست از تلاش و همراهی برنداشته‌اند، گفت: در کنار صنایع بزرگ، واحدهای صنعتی و همچنین اصناف که همواره در عرصه‌های مختلف پیش قدم بوده‌اند می‌تواند در پشتیبانی از موکب شهرستان لنجان نقش آفرین باشند از این رو انتظار می‌رود با برگزاری جلسات مختلف با معتمدان و نخبگان به گونه‌ای عمل کرد که اصناف شهرستان به میزان بضاعت مالی خود مبالغ و یا اجناسی را برای پیاده‌روی اربعین در نظر بگیرند.

لینک کوتاه : http://www.nabzevatan.ir/?p=20359

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.

برچسب ها