• امروز : سه شنبه - ۲۹ خرداد - ۱۴۰۳
وزیر راه و شهرسازی:

بازآفرینی شهری ایران پیشرو در تولید مسکن شود

  • کد خبر : 25458
  • 04 بهمن 1401 - 15:18
بازآفرینی شهری ایران پیشرو در تولید مسکن شود
وزیر راه و شهرسازی گفت: بهترین روش تولید مسکن که آسیب شهرهای جدید را ندارد تولید مسکن از طریق مدل‌های شرکت بازآفرینی شهری ایران است. بنابراین باید ظرفیت‌های شرکت بازآفرینی شهری در حوزه تولید مسکن تقویت شود.

به گزارش نبض وطن به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مهرداد بذرپاش در مجمع عمومی طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای ۱۴۰۰ شرکت باز آفرینی شهری ایران، بهره‌مندی از شرکت بازآفرینی شهری ایران را ظرفیت مناسبی برای تولید مسکن مطرح و اظهار کرد: بازآفرینی شهری ایران و تولید مسکن در این بافت‌ها باید تبدیل به یک جریان اجتماعی شود. زیرا وقتی تولید مسکن در بافت‌های ناکارآمد شهری تبدیل به جریان عمومی شود با سرمایه اجتماعی مردمی می‌تواند تحولات قابل‌توجهی را در بخش مسکن ایجاد کند.

وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب بر بازآفرینی شهری و افزایش مشارکت مردم در این بافت‌ها برای تولید مسکن تاکید دارند، گفت: دولت در احداث سالانه یک میلیون واحد مسکونی باید تسهیل‌گری کند و بر این اساس تلاش کنیم تا از روش‌های مشارکتی و بسیج همه امکانات تولید مسکن و تحقق اهداف دولت جامه عمل بپوشانیم.

وزیر راه و شهرسازی، تولید سالانه یک میلیون واحد مسکونی را فرصتی مناسب برای اقتصاد و اشتغال کشور مطرح‬ کرد و گفت: مسکن وابستگی حداقلی به تحریم‌ها دارد و به همین دلیل ‏می‌توان با تقویت این بخش به اقتصاد و اشتغال کمک کرد.

بذرپاش با بیان اینکه راهبری تولید مسکن را بازآفرینی شهری بر عهده بگیرد تاکید کرد: بر همین اساس باید تدابیری اتخاذ شود تا بازآفرینی در تولید مسکن پیشرو باشد.

وی با تاکید بر اینکه اثرات تصمیم‌ها و عملکرد شرکت بازآفرینی شهری ایران بر زندگی مردم تأثیر دارد و این تصمیمات مثبت شرکت باید در زندگی مردم متبلور شود، گفت: روش‌های بازآفرینی شهری در بافت‌های دارای خدمات و امکانات الگویی برای تولید مسکن سایر بخش‌ها باشد.

لینک کوتاه : http://www.nabzevatan.ir/?p=25458

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.