• امروز : سه شنبه - ۲۹ خرداد - ۱۴۰۳

صحرایی: آزمون اختصاصی تربیت معلم با ویژگی جدید برگزار می‌شود

  • کد خبر : 45477
  • 18 آذر 1402 - 23:42
صحرایی: آزمون اختصاصی تربیت معلم با ویژگی جدید برگزار می‌شود
وزیر آموزش و پرورش از برگزاری آزمون اختصاصی تربیت معلم با یک ویژگی جدید خبر داد.

به گزارش نبض وطن، رضامراد صحرایی وزیر آموزش‌وپرورش در مراسم سالگرد درگذشت احمد صافی (چهره ماندگار نظام تعلیم و تربیت و اولین دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش) اظهار کرد: این فقید مثل هر یک از اندیشمندان دیگر، معلم را کلید حل مشکلات نظام تعلیم و تربیت می‌دانسته و معتقد بود که معلم، حلّال مشکلات کشور است و این چیزی است که این روزها تمام دقایق و زمان بنده مصروف فهماندن این مطلب می‌شود.

وی افزود: اگر معلم خوب داشته باشیم، هر چیز دیگری هم نداشته باشیم قابل جبران است، اما اگر همه چیز داشته باشیم و معلم خوبی نداشته باشیم، موفقیت حاصل نمی‌شود؛ زنده‌یاد صافی به عنوان معلمی است که خودش می‌تواند به عنوان مصداقی در جلوی چشم ما باشد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: شهید رجایی درباره آموزش و پرورش، جمله‌ای دارد که یک راهبرد اساسی است؛ آن شهید می‌فرماید وزارت آموزش و پرورش یعنی وزارت تربیت و نگهداری معلمان.

صحرایی افزود: اگر وزیری حرف معلمان را به گوش بقیه برساند، گویی وزیر خوبی نیست، حال آنکه معلم به تعبیر رهبر معظم انقلاب، الماس عشق ما است.

وی با بیان اینکه برخی از ایده‌هایی که این روزها در حال اجرا است و آرزوهای ما بود، ریشه در همین اندیشه‌ها داشته و دارد، خاطرنشان کرد: سال آینده آزمون اختصاصی تربیت معلم را با کنکور سراسری برگزار خواهیم کرد؛ درسی با عنوان هوش و استعداد معلمی از مواد این آزمون است که هیچ منبعی هم معرفی نمی‌کنیم، چرا که می‌خواهیم کسی که ذات و عِرق و عشق و خلق و خوی معلمی دارد، باید خودش کشف شود؛ با خواندن چند کتاب و تست زدن نمی‌شود.

وزیر آموزش و پرورش گفت: امیدوارم درس بگیریم از کسانی که درس‌هایی از زندگی آن‌ها برجا است؛ شاید در هر سال چندین نفر به حکم الهی از دنیا بروند اما برای تعداد معدودی چنین گرد هم می‌آییم.

لینک کوتاه : http://www.nabzevatan.ir/?p=45477

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.