• امروز : سه شنبه - ۱۸ مرداد - ۱۴۰۱
0

بیانات رهبر انقلاب به مناسبت روز افشای حقوق بشر آمریکایی منتشر شد

  • کد خبر : 9997
  • 12 تیر 1400 - 10:23
بیانات رهبر انقلاب به مناسبت روز افشای حقوق بشر آمریکایی منتشر شد
ویدیوکلیپ «دروغ بزرگ» بیانات مهم رهبر حکیم انقلاب به مناسبت روز افشای حقوق بشر آمریکایی منتشر شد.

به گزارش نبض وطن به نقل از ایرنا، مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۲ و فرهنگسرای ابن سینا، «دروغ بزرگ» عنوان پنجاه و سومین ویدیوکلیپ از مجموعه ویدویی «نشان» است که همزمان با ۱۲ تیر روز افشای حقوق بشر آمریکایی توسط این فرهنگسرا تولید و منتشر شده است.

شعار حقوق بشر از آن دسته شعارهای آرمانی است که می‌تواند هر فردی را در سراسر دنیا تحت تأثیر قرار دهد، حق برابری و بهره‌برداری از تمام منابع دنیا و زندگی در صلح برای تک‌ تک افراد یک رؤیای سپید و یک آرزوی شیرین است که امروز برخی ابرقدرت‌ها با دادن آدرس غلط و سوءاستفاده از فطرت سعادت خواه بشری از آن به نفع منافع خود بهره می‌برند.

در این میان هر کشوری اگر برخلاف مسیر آنها حرکت کند و پرچم بر زمین‌مانده عدالت را برافرازد آسیب جدی‌ای می‌بیند، آسیبی که هشت سال جنگ تحمیلی، فدا شدن ۱۷هزار شهید در کشتار وحشیانه منافقان، حمله به پرواز شماره ۶۵۵ ایران ایر و ترور شهیدان قاسم سلیمانی و محسن فخری‌زاده تنها بخشی از آن است.

این شماره از نشان به بازخوانی بیانات رهبر معظم انقلاب پیرامون ادعاهای دروغین آمریکا در خصوص حقوق بشر و ضرورت افشای این ادعاهای دروغین و همچنین به شرح جنایات آمریکا در اقصی نقاط جهان می‌پردازد.

مجموعه تولیدات ویدیویی «نشان» به طرح بیانات رهبر بزرگوار انقلاب در برهه‌های مهم مذهبی و ملی می‌پردازد و توسط فرهنگسرای ابن‌سینا به صورت مناسبتی تولید و منتشر می‌شود.

علاقه‌مندان برای مشاهده سایر تولیدات نشان می‌توانند به صفحه فرهنگسرای ابن‌سینا در آپارات به نشانی  Farhangsara_ebne_sina مراجعه کنند.

دوازدهم تیر ماه در تقویم رسمی ایران به عنوان «روز افشای حقوق بشر آمریکایی» ثبت شده است، به یاد روزی که سال ۱۳۶۷ هواپیمای مسافربری ایرانی با ۲۹۰ مسافر بر فراز خلیج فارس هدف ناو آمریکایی وینسنس قرار گرفت و این پرواز هرگز به پایان نرسید.

رونمایی از کتاب «نظریه نظام انقلابی» در فرهنگسرای اندیشه

کتاب «نظریه نظام انقلابی» به قلم حجت الاسلام عبدالحسین خسروپناه نگاهی بر منظومه فکری رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم دوشنبه(۱۴ تیر) از ساعت ۱۷ با حضور مسئولین کشوری و لشکری از جمله سردار محمدعلی جعفری فرمانده قرارگاه فرهنگی و اجتماعی حضرت بقیه الله(عج)، حسن عباسی رئیس اندیشکده یقین و محمدرضا حسنی‌ آهنگر رئیس دانشگاه جامع امام حسین(ع) در فرهنگسرای اندیشه رونمایی می‌شود.

مدیر فرهنگی هنری منطقه ۷ و رئیس فرهنگسرای اندیشه با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب گفت: بیانیه گام دوم انقلاب که در جشن ۴۰ سالگی پیروزی نظام جمهوری اسلامی از سوی رهبر انقلاب خطاب به ملت ایران منتشر شد، چراغ راهی روشن و پرفروغ برای ادامه قدرتمند و باشکوه انقلاب اسلامی ذیل نظریه بسیار مهم «نظام انقلابی» است که رهبر فرزانه انقلاب بارها از آن یاد کردند.

ناصر امین‌زاده افزود: ایشان شاکله تمدنی انقلاب اسلامی را منشا گرفته از «نظریه نظام انقلابی» می‌دانند و همواره تاکید دارند که انقلاب اسلامی با بهره‌گیری از این نظریه تمدنی مهم در مسیر ایجاد تمدن نوین اسلامی قدم برداشته و هیچ‌گاه به رکود و خموشی دچار نخواهد شد. به عبارت دیگر، تحقق تمدن نوین اسلامی، شکل‌گیری جامعه اسلامی و خنثی کردن تمام دشمنی‌های معاندین پیوند خورده با نظریه نظام انقلابی است.

وی با اشاره به اهمیت تبیین نظریه «نظام انقلابی» اظهارداشت: تبیین علمی ابعاد مختلف نظریه نظام انقلابی در منظومه فکری امام خامنه‌ای، پیوند آن با بیانیه گام دوم انقلاب و معرفی آن به عنوان هدف غایی اندیشه‌ای و تمدنی نظام انقلاب اسلامی امری مهم و حیاتی است.

امین‌زاده گفت: باید توجه داشت که نظریه نظام انقلابی مهم‌ترین رکن در تحقق جامعه اسلامی است و زمینه را برای ایجاد تمدن نوین اسلامی که مقدمه‌ای برای ظهور و تشکیل حکومت مهدوی است، فراهم می‌کند.

مدیر فرهنگی هنری منطقه ۷ با اشاره به تدوین کتابی مهم در این زمینه افزود: پس از گذشت ۴۳ سال از پیروزی انقلاب اسلامی و علی‌رغم تاکیدات رهبری بر تبیین سندی جامع در موضوع نظریه نظام انقلابی، تا چندی پیش، این مهم به درستی تدوین نشده بود تا اینکه دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور با محوریت دانشگاه جامع امام حسین دست به کار شده و ضمن بهره‌گیری از بیانات رهبر انقلاب و چهره‌های صاحب‌نظر اندیشه‌ای، کتابی را با عنوان «نظریه نظام انقلابی» به قلم حجت الاسلام خسروپناه به چاپ رساندند.

وی بیان کرد: کتاب «نظریه نظام انقلابی» با تلاش‌های حجت الاسلام خسروپناه به رشته تحریر درآمده و به توصیف،‌ تحلیل و تبیین نظریه نظام انقلابی امام خامنه‌ای با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی می‌پردازد. این اثر در پی آن است که مبانی فکری و اعتقادی، ویژگی‌ها، دستاوردها، نقشه راه و اهداف نظریه نظام انقلابی را به صورت منظومه‌ای آشکار، منظم و دقیق پیش‌روی مخاطبان قرار دهد.

امین‌زاده اظهارداشت: در این اثر، نظریه «نظام انقلابی» مبتنی بر ولایت فقیه در پیوندی عمیق با ساختار و نظامات نهادی و انقلابی و کارگزاران انقلابی (مدیران جهادی) تعریف شده و ارتباط آن با این ارکان مورد بررسی دقیقی قرار گرفته است، یکی از اهداف اصلی این کتاب تدوین و تبیین چیستی، ارکان، دستاوردها و فرآیندهای «نظریه نظام انقلابی» در منظومه فکری امام خامنه‌ای است.

رئیس فرهنگسرای اندیشه گفت: پیشتر این توفیق را داشتیم که مراسم رونمایی از کتاب‌های منظومه فکری امام خمینی(ره) و منظومه فکری آیت الله العظمی خامنه‌ای را برگزار کنیم و دوباره فرصتی فراهم شده است که با رونمایی از کتاب «نظریه نظام انقلابی» به قلم حجت‌الاسلام خسروپناه، نگاهی متفاوت بر اندیشه‌ها و منظومه فکری رهبر فرزانه انقلاب داشته باشیم.

بیانات رهبر انقلاب به مناسبت روز افشای حقوق بشر آمریکایی منتشر شد
لینک کوتاه : http://www.nabzevatan.ir/?p=9997

برچسب ها

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.