• امروز : سه شنبه - ۲۹ خرداد - ۱۴۰۳

آیت‌الله رئیسی: وقایع غزه تابلویی روشن از شرارت کشورهای استعماری علیه حقوق انسان‌ها و ملت‌ها است

  • کد خبر : 39275
  • 09 آبان 1402 - 15:15
آیت‌الله رئیسی: وقایع غزه تابلویی روشن از شرارت کشورهای استعماری علیه حقوق انسان‌ها و ملت‌ها است
رئیس‌جمهور استفاده از ظرفیت‌ نوجوانان در دیپلماسی عمومی برای تبیین دستاوردها و پیشرفت‌های کشورمان، همچنین رفع شبهات نسبت به جمهوری اسلامی ایران را موثر و مهم دانست و از دستگاه‌های مسئول خواست با فراهم کردن زمینه‌های لازم، نوجوانان را در ایفای این نقش مهم یاری کنند.

به گزارش نبض وطن به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی، ظهر امروز _سه‌شنبه نهم آبان_ به مناسبت «هفته نوجوان» در دیدار با جمعی از نوجوانان نخبه و فعال در عرصه‌های اجتماعی، ورزشی و علمی، با اشاره به وقایع اخیر غزه، آن را «تابلویی روشن از شرارت کشورهای استعماری علیه حقوق انسان‌ها و ملت‌ها» دانست و اظهار کرد: در برابر این تابلوی سیاه، شاهد ترسیم تابلوی درخشان دیگری از مظلومیت و مقاومت توأم با عزت و اقتداری هستیم که در آن ملتی مؤمن و مقام با الگو گرفتن از امثال شهید فهمیده‌ها صحنه‌هایی از شجاعت و مقاومت خلق کرده‌اند که دنیا را به تحسین و تحیر واداشته است.

وی در این جلسه ضمن گرامیداشت روز نوجوان و روز دانش‌آموز «شناخت کشور و نیازهای آن» را از مهم‌ترین رسالت نخبگان و از جمله نخبگان نوجوان و اولین گام در مسیر ایفای نقش اجتماعی دانست و افزود: نخبگان باید با عشق به وطن، استعدادها و توانمندی‌های خدادادی خود را برای رفع نیازهای جامعه به کار گیرند.

آیت‌الله رئیسی در ادامه استفاده از ظرفیت نوجوانان در دیپلماسی عمومی را در تبیین دستاوردها و پیشرفت‌های کشورمان برای جوانان منطقه و کشورهای همسو، همچنین رفع شبهات نسبت به جمهوری اسلامی ایران مؤثر و مهم دانست و از دستگاه‌های مسئول خواست با تمهید زمینه‌های لازم نوجوانان را در ایفای این نقش مهم یاری کنند.

رئیس‌جمهور نخبگان کشور را ذخیره مهم جامعه و موتور پیشران توسعه کشور دانست و افزود: در شرایط فعلی که دشمن با تمام توان به‌دنبال ناامید کردن مردم نسبت به آینده کشور است، تزریق امید به جامعه از مهمترین نقش‌های اجتماعی نخبگان است.

آیت الله رئیسی حفظ و تقویت هویت ایرانی-اسلامی را از مؤلفه‌های مؤثر در ایجاد امید و خودباوری دانست و افزود: علاوه بر رسانه‌ها که باید با تبیین مؤلفه‌های هویت ایرانی-اسلامی، وظیفه خود را در تقویت خودباوری، امید و انگیزه جامعه ایفا کنند، اقداماتی نظیر فعال‌تر شدن اردوهای راهیان و راویان پیشرفت نیز در تقویت خودباوری و هویت ایرانی-اسلامی و تقویت امید و انگیزه جوانان و نوجوانان مؤثر خواهند بود.

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنانش از دبیر شورای عالی جوانان خواست تمهیدی اتخاذ کند که این شورا به شورای عالی جوانان و نوجوانان تبدیل و به‌عنوان مرکز فکری و اندیشه‌ای جوانان و نوجوانان کشور بتواند از ظرفیت فکری نوجوانان نیز بهره‌مند شود.

به‌کارگیری ظرفیت واحدهای صنعتی برای مهارت‌افزایی همه دانش‌آموزان در کنار تجهیز هنرستان‌ها، کمک به تحصیل دانش‌آموزان ورزشکار از طریق استفاده از امکان تحصیل از راه دور برای آن دسته از دانش‌آموزانی که در عرصه ورزش قهرمانی فعالیت می‌کنند و مجبورند در اردوهای ورزشی حضور داشته باشند نیز از جمله تأکیدات رئیس‌جمهور در جلسه امروز با نوجوانان نخبه بود.

آیت‌الله رئیسی در ادامه با اشاره به طرح پویش روایت پیشرفت که در ابتدای سال تحصیلی از سوی رئیس‌جمهور مطرح شده بود، روایت پیشرفت کشور در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی به‌ویژه در دو سال اخیر از زبان دانش‌آموزان را در رفع شبهات موجود مهم و مؤثر دانست و مسئولان مربوطه را مکلف کرد اقدامات لازم برای رفع موانع احتمالی در این زمینه را انجام دهند و در نهایت نیز از بهترین آثار ارائه شده در این پویش در سطوح مختلف شهرستانی، استانی و کشوری تجلیل شود.

وی در بخش پایانی سخنانش شکر بهره‌مندی از نعمت نخبگی را استفاده از این توانمندی در جهت خدمت به مردم و رشد کشور دانست و دانش‌آموزان نخبه را به تواضع و فروتنی در پیشگاه الهی و خدمت واقعی به جامعه توصیه کرد.

لینک کوتاه : http://www.nabzevatan.ir/?p=39275

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.