• امروز : چهارشنبه - ۴ خرداد - ۱۴۰۱

آغاز فعالیت دوباره قرارگاه سردار شهید سلیمانی در لنجان

  • کد خبر : 5303
  • 03 فروردین 1400 - 20:26
آغاز فعالیت دوباره قرارگاه سردار شهید سلیمانی در لنجان
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان لنجان گفت: از ابتدای سال ۹۹ ناحیه مقاومت بسیج شهرستان لنجان در سه فاز کمک‌های خود را در مدیریت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا با ستاد کرونا این شهرستان داشته است.

به گزارش نبض وطن، حمیدرضا محمدی فشارکی در نشست ستاد کرونا شهرستان لنجان اظهار کرد: از ابتدای سال ۹۹ ناحیه مقاومت بسیج شهرستان لنجان در سه فاز کمک‌های خود را در مدیریت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا با ستاد کرونا این شهرستان داشته است.

وی با اشاره به همکاری ناحیه مقاومت بسیج شهرستان لنجان با شبکه بهداشت و درمان این شهرستان، تصریح کرد: در غربالگری کرونا که در فاز نخست مقابله با شیوع ویروس منحوس کرونا اجرا شد بالغ بر هزار و ۵۰۰ نفر از بسیجیان شهرستان لنجان در شبکه‌های بهداشت و درمان شهرستان حضور یافتند، همچنین بسیجیان این شهرستان در حوزه ایجابی و ۹ ایستگاه سلامت که در شهرستان ایجاد شده بود حضوری چشمگیر داشتند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان لنجان تصریح کرد: با توجه به دغدغه‌ای که بسیج به حفظ سلامت آحاد مردم جامعه دارد ۵۲ قرارگاه سردار شهید سلیمانی در شهرستان لنجان راه اندازی شد که محور فعالیت این قرارگاه سلامت محله محور بوده و ماموریت‌هایی چون فرهنگ سازی، توصیه به استفاده از ماسک و رعایت بهداشت فردی و اجتماعی با هدف قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا را بر عهده داشت.

وی ادامه داد: ناحیه مقاومت بسیج لنجان بیش از ۸۰۰ بسیجی را در قالب ۴۰۰ تیم با محوریت ۵۲ قرارگاه محلی با محوریت مساجد ساماندهی کرد تا این طرح به خوبی اجرایی و ثمره آن شامل حال آحاد مردم این شهرستان شود و خوشبختانه این طرح در ۸۰ درصد شهرستان لنجان اجرا شد و بر اساس نظر کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان شهرستان لنجان رتبه نخست را در اجرای این طرح به خود اختصاص داد.

محمدی اضافه کرد: در فاز سوم ۲۸ نفر از بسیجیان شهرستان لنجان در قالب تیم‌های رهگیری به شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنجان معرفی شدند و آموزش‌های لازم را فرا گرفتند تا بتوانند در این حوزه نقش آفرینی کنند.

وی عنوان کرد: با توجه به اهمیت موضوع به بسیجیان فعال در طرح قرارگاه سردار شهید سلیمانی پیامک ارسال شد تا بتوانیم از ظرفیت آنان در وضعیت پیش آمده در شهرستان بهره مند شویم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان لنجان با اشاره به استفاده از ظرفیت شبکه ثامن برای آگاه‌سازی و آموزش‌های کرونایی، خاطرنشان کرد: ۱۵ محتوا بر روی شبکه‌های اجتماعی بسیج شهرستان لنجان که بالغ بر ۱۶۰ کانال را در بر می‌گیرد بارگذاری شده از طرفی بخشی از محتوای تولید شده در اختیار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لنجان قرار گرفته تا با استفاده از ظرفیت فضای مجازی و کانال‌های فعال در این شهرستان برای مخاطبان بارگذاری شود.

وی متذکر شد: اعلام صوت سیار و هشدار در فولادشهر آغاز به کار کرده و محتوای مورد تأیید را برای شهروندان اعلام می‌کنند تا شهروندان از وضعیت هشداری که در این شهر به دلیل شیوع ویروس کرونا به وجود آمده مطلع شوند.

محمدی تاکید کرد: چنانچه ستاد کرونا شهرستان لنجان برای ایجاد ایستگاه‌های کنترل سلامت برنامه‌ای داشته باشد این آمادگی در ناحیه مقاومت بسیج شهرستان لنجان وجود دارد تا در کنار نیروی انتظامی و غیره قرار گیرد.

وی یادآور شد: بسیج حداکثری امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی محله جهت مقابله با ویروس کرونا، مصون سازی محلات از طریق ارشاد و توصیه در مراکز تجمع در محلات، اطلاع رسانی و آموزش چهره به چهره به‌صورت گسترده در سطح محلات جهت اقناع سازی افکار مردم و کمک به سالمندان و سالخوردگان و بیماران کرونا، ارسال پیامک انبوه و برقراری تماس تلفنی با منازل و توصیه به رعایت اصول بهداشتی، سرکشی و بازدید از مساجد و حسینیه‌ها و اصناف محله و توصیه و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از دیگر مباحثی است که قابلیت اجرا دارد.

لینک کوتاه : http://www.nabzevatan.ir/?p=5303
  • نویسنده : حامد سلیمیان

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.