• امروز : دوشنبه - ۱ مرداد - ۱۴۰۳

بی‌توجهی به سرعت مطمئنه مهم‌ترین عامل مستقیم افزایش فوتی‌ها در تصادفات استان اصفهان

  • کد خبر : 62569
  • 11 فروردین 1403 - 11:20
بی‌توجهی به سرعت مطمئنه مهم‌ترین عامل مستقیم افزایش فوتی‌ها در تصادفات استان اصفهان
دبیر شورای ترافیک استان اصفهان گفت: طبق بررسی‌های انجام شده مهم‌ترین عامل مستقیم افزایش فوتی‌ها در استان، افزایش سرعت مطمئنه است از این رو تأکید می‌شود رانندگان حتی در مسیرهای کم تردد نیز با سرعت ایمن و مجاز رانندگی کنند.

به گزارش نبضبه نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، محمد یوسف‌زاده در خصوص سوانح رانندگی استان در ایام نوروز، اظهار کرد: طبق گزارش‌های ارائه شده آمار تصادفات رانندگی استان در ایام نوروز ۱۴۰۳ نگران‌کننده است.

وی از برگزاری کمیته رصد تصادفات استان در هفته گذشته خبر داد و افزود: امروز نیز دوباره این کمیته تشکیل و علل تصادفات در استان رصد و بررسی خواهد شد.

دبیر شورای ترافیک استان اصفهان تصریح کرد: با توجه به بررسی تصادفات پنج سال اخیر، محورهای پرتردد و حادثه‌خیز به تفکیک شهرستان‌ها به دستگاه‌ها ابلاغ شده است و اصرار داریم در این خصوص به صورت ۲۴ ساعته و شیفت بندی از همه ظرفیت‌ها در راستای کاهش تصادفات استفاده کنیم.

وی ادامه داد: طبق بررسی‌های انجام شده مهم‌ترین عامل مستقیم افزایش فوتی‌ها در استان افزایش سرعت مطمئنه است، از این رو تأکید می‌شود رانندگان حتی در مسیرهای کم تردد نیز با سرعت ایمن و مجاز رانندگی کنند، همچنین با توجه به آمار بالای واژگونی خودروها به دلیل بی‌توجهی به جلو و سرعت بالا، عدم استفاده از تلفن همراه الزامی است؛ به سرنشینان خودروها تأکید می‌شود زمینه افزایش سرعت راننده را ایجاد نکنند.

یوسف‌زاده بیان کرد: با تشکیل جلسه شورای ترافیک شهرستان‌ها به فوریت و در اسرع وقت و اعمال دقیق قانون در محورهای پرتردد و ۳۰ کیلومتری ورودی شهرها بایستی تدابیر مناسب مانند استقرار منظم ماشین‌های گشت چراغ دار و نصب بنر انجام شود.

وی عنوان کرد: در بررسی تصادفات بی توجهی به رعایت زمان مشخص شده از اخذ گواهینامه پایه سه جهت رانندگی در جاده‌های برون شهری مشهود است که می‌بایست رعایت این مورد به صورت جدی توسط خانواده‌ها و سرنشینان خودرو رعایت شود.

دبیر شورای ترافیک استان اصفهان تأکید کرد: وضعیت دستگاه‌ها و شهرستان‌ها در کاهش تصادفات توسط دستگاه‌های نظارتی و استانداری اصفهان رصد و پس از طرح نوروزی ضمن اطلاع رسانی عمومی در جلسه شورای راهبری وضعیت تصادفات با حضور استاندار اصفهان و مدیران قضائی و نظارتی بررسی و عنوان می‌شود.

وی افزود: با توجه به آمار فوتی‌های تصادفات نوروزی در استان اصفهان (از ابتدای طرح نوروزی تاکنون) استثنا دانستن خود از این موضوع در صورت بی‌توجهی به رعایت قوانین رانندگی می‌تواند به بروز سانحه و ایجاد ضایعه برای خانواده‌ها منجر شود، از این رو تأکید می‌گردد ضوابط ضروری برای سفر ایمن رعایت شود.

لینک کوتاه : http://www.nabzevatan.ir/?p=62569

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.