• امروز : دوشنبه - ۱ مرداد - ۱۴۰۳

عابران پیاده؛ بیشترین قربانی تصادفات رانندگی در ایام نوروز ۱۴۰۳

  • کد خبر : 63953
  • 18 فروردین 1403 - 11:40
عابران پیاده؛ بیشترین قربانی تصادفات رانندگی در ایام نوروز ۱۴۰۳
رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه عابران پیاده، بیشترین فوتی‌های تصادفات پایتخت را تشکیل می‌دهند، گفت: پلیس برای کنترل سرعت غیرمجاز رانندگان متخلف که نقش مهمی در وقوع تصادفات مرگبار داشته است، به دوربین‌های پیشرفته‌تری مجهز شده است.

به گزارش نبض وطن به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس، رابعه جوانبخت در تحلیل تصادفات نوروز ۱۴۰۳ در پایتخت اظهار کرد: طرح نوروزی پلیس راهنمایی و رانندگی از ۲۴ اسفند آغاز شده است و تا ۱۴ فروردین در شهر تهران ادامه داشت، اما طرح در معابر شهری تهران از اول فروردین آغاز شد و در این ایام، پیش بینی پلیس راهور درباره خلوتی معابر و افزایش تصادفات به وقوع پیوست.

وی درباره علت وقوع تصادفات نوروزی در شهر تهران افزود: مهم‌ترین علل تصادفات در تعطیلات، نداشتن توانایی رانندگان در کنترل وسیله نقلیه بود که ناشی از تخطی از سرعت مجاز است.

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ در پاسخ به این پرسش که بیشتر تصادفات در چه ساعاتی رخ داده است، ادامه داد: با بررسی تصادفات مشخص شد، بازه زمانی تصادف فوتی نوروزی در معابر پایتخت، بین ساعت ۲۴ تا ساعت ۴ بامداد بوده است، در این ساعات، رانندگی خطرناک است، زیرا رانندگان هوشیاری لازم و کافی را ندارند و خسته و خواب آلود هستند.

جوانبخت با اشاره به اهمیت روشنایی معابر گفت: در بررسی‌ها محرز شد که بیش از ۵۰ درصد تصادفات، در تاریکی شب رخ می‌دهد، همچنین تصادفات موتورسیکلتی داشتیم که در تاریکی هوا روی داده بود و موتورسوار مانع‌ها را رؤیت نکرده بود؛ بنابراین روشنایی معابر در جلوگیری از تصادفات نقش مهمی دارد.

وی با بیان اینکه بزرگراه‌ها، رتبه اول تصادفات را دارند، افزود: بزرگراه آزادگان، رتبه اول تصادفات فوتی در ایام نوروز ۱۴۰۳ را به خود اختصاص داده است زیرا این بزرگراه‌ها بسیار پر تردد است و افراد غیر بومی، زیاد از آن عبور می‌کنند بنابراین شاهد تصادفات بالایی بوده‌ایم.

اولین تصادف خسارتی و فوتی سال ۱۴۰۳

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به اولین تصادف خسارتی سال جدید گفت: بلافاصله بعد از تحویل سال، در منطقه ۱۴ خیابان قیاسی، یک مورد تصادف به پلیس راهور گزارش شد که به علت رعایت نکردن حق تقدم عبور رخ داده بود که در همین راستا به رانندگان توصیه می‌شود؛ به خودرویی که حق تقدم با اوست؛ اجازه عبور دهند.

جوانبخت افزود: همچنین اولین تصادف فوتی امسال نیز، واژگونی یک دستگاه موتورسیکلت در بزرگراه آزادگان بوده که متأسفانه در این تصادف، موتورسیکلت سوار، جان خود را از دست داد.

وی ادامه داد: در تعطیلات نوروز، از دست دادن عزیزانمان در تصادفات بسیار سخت است و ما بارها شاهد بودیم که خانواده و بستگان فوتی‌های این تصادفات، در اولین روزهای سال جدید، با چه غم و اندوه بزرگی مواجه شده بودند، همچنین رانندگان مقصر این حوادث نیز، تا پایان عمر، از عذاب وجدان خلاصی پیدا نمی‌کنند؛ بنابراین نباید دچار وسوسه سرعت و عدم رعایت قوانین نشوند.

عابران پیاده؛ بیشترین قربانی تصادفات رانندگی در ایام نوروز ۱۴۰۳

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ در پاسخ به این سوال که بیشتر تلفات تصادفات نوروزی در تهران، سرنشینان خودروها هستند یا عابرین پیاده؟ ادامه داد: در این بازه زمانی، عابرین پیاده بیشترین تلفات در تصادفات بوده‌اند.

جوانبخت درباره علت مرگ عابران پیاده در تصادفات نیز گفت: هنگامی که رانندگان در خلوتی معابر دچار وسوسه سرعت می‌شوند و از سرعت مجاز عبور می‌کنند، توانایی کنترل وسیله نقلیه را در سرعت‌های بالا از دست می‌دهند، در چنین شرایطی، تصادفات مختلفی اعم از واژگونی، برخورد با موانع یا تصادف با عابرین پیاده رخ می‌دهد، از آنجایی که سرعت خودروها بالا است، شدت و میزان تصادفات نیز بالا می‌رود و اینگونه شاهد افزایش تلفات خواهیم بود.

وی به عابرین پیاده توصیه کرد معابر امن و ایمن را برای ترددهای خود انتخاب و برای تردد در معابر از گذرگاه‌های عابر پیاده و پل‌های عابر استفاده کنند، ادامه داد: عابران پیاده تصور می‌کنند چون خودشان خودروها را می‌بینند؛ رانندگان نیز متوجه آنها هستند؛ در صورتی که در برخی مواقع این‌گونه نیست و رانندگان تصویر دقیقی از عابرین پیاده نمی‌بینند.

تجهیز پلیس راهور به دوربین‌های پیشرفته‌تر کنترل سرعت

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به اینکه سرعت غیرمجاز باعث بیشتر تصادفات پایتخت است و پلیس برای کنترل این امر در سال جاری برنامه‌های بیشتری دارد، گفت: پلیس امسال دوربین‌های پرتابل بسیار مجهز و پیشرفته‌ای در اختیار دارد تا کنترل بیشتری بر تخلفات رانندگان داشته باشد.

جوانبخت درباره ویژگی‌های این دوربین‌های جدید افزود: این دوربین‌ها وابسته به مکان نیستند به این معنا که در هر کجایی که افسر پلیس راهور تصمیم بگیرد؛ مستقر می‌شود، همچنین روشنایی بر عملکرد آنها تأثیری ندارد.

وی ادامه داد: در گذشته، رانندگان پس از مدتی، محل استقرار دوربین‌های ثبت تخلف را شناسایی می‌کردند و هنگامی که به محل مورد نظر می‌رسیدند؛ سرعت خود را کاهش می‌دادند تا جریمه نشوند و مجدد پس از گذشتن از دوربین، سرعت خود را افزایش می‌دادند، اما با استفاده از این دوربین‌های جدید، همکاران ما در هرجایی از معابر ممکن است از این دوربین‌ها برای ثبت تخلفات سرعت استفاده کنند تا به برقراری بیشتر نظم ترافیکی کمک کنند.

لینک کوتاه : http://www.nabzevatan.ir/?p=63953

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.